gecis-kontrol-sistemleriOkes Yangın ve Güvenlik Teknolojileri tarafından tesis edilen kartlı geçiş kontrol sistemleri insanların yoğun olarak çalıştıkları fabrikalar, holdingler, kamu kurumları, bankalar v.b işyerlerinde insanların giriş çıkışlarının takibi, bina içerisinde kullanacakları odaların sınırlandırılması, kullanıcıların hareketlerinin takibi ve raporlanması amacıyla kullanılır. Kişilere verilen kartlar üzerine resim ve kişisel bilgilerin baskı yapılmasıyla kalabalık işyerlerinde yaşanan başkasının kartını kullanma gibi problemleride gidermektedir. Okes Yangın ve Güvenlik Teknolojileri projenin gereksinimleri doğrultusunda dünyanın önde gelen markalarından HONEYWELL, ROSSLARE, TDSI, üstün teknoloji ürünü kart okuyucuları projelerimizde kullanmaktayız.

Uygulama çeşitleri şunlardır:

 • Parmak izli kontrol
 • Göz retinası kontrol
 • Proximity kart ve şifre uygulamalar

Geçiş kontrol panelleri, RS232 – RS485 ve TCP/IP tabanlıdır. Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin Kontrol panelleri arası bağlantıların standart RS485 haberleşmesinin hat uzunluğunu sağlayamadığı noktalarda sistem TCP/IP tabanlı paneller kullanılarak bina bölümlere ayrılır. Kapasite olarak her TCP/IP panele çeşitli sayılarda markaya göre RS485 protokollü panel bağlanarak toplamda 1000 üzerinde panel, binlerce kapıya kadar onbinlerce kullanıcıya hizmet verilebilmektedir. Sistemde her panelin ayrıca olay hafızası da bulunmaktadır IP Tabanlı mimari yapısı nedeniyle birbirine binlerce kilometre uzaktaki binalardaki geçiş kontrol sistemlerinin birbirine entegre çalışmasa sağlanabilmektedir.

Win-PAK TM PRO Güvenlik Merkezi Yazılımı; WIN-PAK PRO Central Station geleneksel kontrol sistemlerinin üzerinde çözümler ve tam bir güvenlik sağlar. WIN-PAK PRO Central Station uzaktan dijital video izleme ve kontrol yönetim fonksiyonları gibi seçenekleri içerir. Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlar oluşturulabilir , saatlik, günlük ya da haftalık yayınlanmasını sağlar. Alarmlar, olaylar ve raporlar, cep telefonu veya herhangi bir cihaza etkin e-posta gönderilebilir. Uzaktan fotoğraf araçları badging kimlik kartı, Internet seçeneği üzerinden bağlantı imkanı alarm yönlendirme, klavye kısa yolları, kat planı grafik görüntüler ve uzaktan dijital video izleme gibi gelişmiş operatör eylemleri güçlü destek sağlamaktadır. WIN-PAK PRO Central Station web üzerinden erişim sağlar. Kullanıcılar herhangi bir standart web tarayıcı ara yüzü kullanarak canlı bilgilere erişebilir. Önceden tanımlanmış kullanıcı yetkileri ile kullanıcı uzaktan sistemi yönetebilir. Esnek veri tabanı mimarisi kullanılabilir (MSDE 2000) veya isteğe bağlı SQL Server 2000, Microsoft ® Data Engine kullanır. Desteklenen işletim sistemlerinin içerisinde Microsoft Windows ® 2003 Server, Windows XP Professional SP2, Windows 2000 Professional veya Windows 2000 Server bulunmaktadır.

Özellikleri:

 • Access Kontrol Alarm ve Olay İzleme Gerçek zamanlı Monitör alarmlar ve olaylar
 • 99 Alarm öncelik seviyesi / etkinlikler
 • Kontrol ve tepki, açıklama,  canlı video ve kaydedilen video
 • Canlı olarak ikonlarla kat planı izleme
 • Uzaktan Dijital Video İzleme desteklediği DVR kullanarak, Kayıt olayları, Pan-tilt zoom
 • Çoklu kamera kontrolü,  Alarm video pop-up, Video Doğrulama yetkisiz erişimi engellemek bir seferde 16 Video gösterme
 • Central Station Operatör Kontrolleri, Monitör alarmlar ve etkinlikler gerçek zamanlı, Uzaktan dijital video izleme, Operatör olay takibi Hesap özel erişim Hızlı klavye kısayolları Alarm veya olay yönlendirme operatör tarafından-Özelleştirilmiş Raporlama, Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlama seçenekleri, E-posta rapor seçenekleri, akıllı telefon , cep telefonu, faks, e-posta için ayrıntılı raporlar gönderme
 • Kullanıcı Web Interface, Erişim herhangi bir web tarayıcısından, Önceden tanımlanmış ve planlanmış raporların çalıştırılması, Ekleme / silebilme, Kart kullanıcısı fotoğrafı yükleme, Yetki seviyeleri ve zaman dilimlerini yönetmeden resim yükleme rahatlıkla yapabiliyor.
 • Honeywell tarafından geliştirilen ve Okes yangın ve Güvenlik Teknolojileri tarafından uygulanan yazılımlar,  yangın, çevre güvenlik, kartlı geçiş, kapalı devre televizyon gibi tüm güvenlik gereksinimlerini tek bir merkezde toplayarak büyük bina komplekslerinin güvenlik ihtiyaçları için ideal çözümler sunuyor.